Constantin Toma, critici dure la adresa Guvernului Veștea
Primarul municipiului Buzău, Constantin Toma, a lansat critici severe la adresa componenței Guvernului propus de Adrian Veștea, caracterizând-o drept „o formulă încropită”. Toma a exprimat îngrijorarea că această echipă nu va putea sprijini eficient țara.
„Este o formulă care nu poate ajuta țara în niciun fel, pentru că este o formulă încropită cu oameni care nu cred că vor face față sau care nu sunt la nivelul funcțiilor nominalizate. Sper să nu treacă”, a declarat Constantin Toma.
Audierile miniștrilor propuși în Cabinetul Veștea au început luni în comisiile de specialitate, urmând să se desfășoare până la ora 21:00, iar plenul reunit este programat pentru ora 21:30.