Spargere de focuri în inima Capitalei: poliția a reținut doi dealeri de stupefiante
Polițiștii au tras focuri de armă în centrul Capitalei, în timpul unei urmăriri a unor traficanți de droguri. Incidentul a avut loc în sectorul 4, unde suspecții, doi tineri cu vârste de 23 și 24 de ani, au încercat să fugă în momentul în care au fost abordați de ofițerii de poliție.
Când polițiștii le-au comunicat că sunt în fața lor, aceștia au luat-o la fugă în direcții opuse. În urma acestui comportament, investigatorii au tras focuri de avertisment pentru a-i opri. Această acțiune a avut succes, iar suspecții s-au oprit și au fost ulterior încătușați.
În urma percheziției, polițiștii au descoperit asupra lor o pungă cu substanțe interzise, cel mai probabil canabis. Cei doi tineri au fost duși la audieri și, în prezent, sunt cercetați în stare de libertate.