Tristețe în rândul cadrelor medicale din Constanța
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Constanța anunță cu profundă durere decesul doctorului Minodor Ion Popescu. Acesta a fost parte integrantă a colectivului DGASPC Constanța – CAbR „Sf. Luca” Negru-Vodă.
„Cu profundă durere și tristețe ne luăm rămas-bun de la domnul doctor Minodor Ion Popescu! Devotamentul, profesionalismul, bunătatea și grija pe care le-a oferit beneficiarilor și colegilor vor rămâne pentru totdeauna în amintirea noastră. A fost un medic deosebit și un om de o aleasă omenie, care și-a îndeplinit misiunea cu responsabilitate, competență și dăruire față de beneficiari,” se menționează în comunicatul DGASPC.
Colectivul DGASPC Constanța – CAbR „Sf. Luca” Negru-Vodă transmite sincere condoleanțe familiei, prietenilor și tuturor celor care l-au cunoscut și prețuit. Dumnezeu să-l odihnească în pace și să-i dăruiască lumină veșnică!