Coșmarul circulației în zilele caniculare
Se circulă bară la bară pe bulevardul Aurel Vlaicu, în direcția I.C. Brătianu, în plină caniculă. Răbdarea șoferilor este pusă la încercare în traficul infernal din Constanța.
Aglomerația este resimțită în special în zona cuprinsă între VIVO! Constanța și bulevardul Aurel Vlaicu, unde circulația este aproape blocată, conform martorilor oculari.
În aceste momente, șoferii se confruntă cu o situație dificilă, iar condițiile de căldură exacerbează stresul generat de traficul intens.