Judecătoarea Geilan Ibraim, în cursa pentru a rămâne vicepreședintă a Judecătoriei Medgidia
Judecătoarea Geilan Ibraim a fost propusă să continue în funcția de vicepreședintă a Judecătoriei Medgidia, după expirarea delegării sale. Propunerea a fost transmisă Consiliului Superior al Magistraturii, avizată de instanțele superioare din Constanța, respectiv Tribunalul Constanța și Curtea de Apel Constanța.
Consiliul Superior al Magistraturii, prin Secția pentru Judecători, va analiza în ședința de joi, 25 iunie 2026, la ora 11:15, propunerea de prelungire a delegării judecătoarei Geilan Ibraim în funcția de vicepreședintă a Judecătoriei Medgidia.
Dacă propunerea va fi aprobată, delegarea judecătoarei în funcția de vicepreședintă va fi extinsă până la ocuparea funcției prin numire, dar nu mai mult de șase luni.