Tânăr atacat în plină zi într-un autobuz din Constanța: hoții au fost prinși și închiși
Doi tineri, de 19 și 28 de ani, au fost reținuți de polițiști după ce, la sfârșitul lunii aprilie, au tâlhărit un bărbat de 27 de ani într-un mijloc de transport în comun din Constanța. Potrivit IPJ Constanța, cei doi sunt cercetați pentru infracțiunea de tâlhărie calificată.
Pe data de 29 aprilie 2026, în jurul orei 10:00, polițiștii de la Secția 2 din cadrul Poliției municipiului Constanța au fost sesizați prin apel 112 că persoane necunoscute au agresat fizic un bărbat de 27 de ani într-un autobuz.
În urma cercetărilor, polițiștii au identificat și au condus la audieri doi bărbați, de 19 și 28 de ani. După administrarea probatoriului, cei doi au fost reținuți pentru 24 de ore și introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.
Pe 26 iunie, aceștia urmează să fie prezentați instanței de judecată, cu propunerea de arestare preventivă pentru 30 de zile.