Bonnie Tyler a revenit din comă după cinci săptămâni, dar se află în continuare într-o stare critică
Cântăreața britanică Bonnie Tyler a fost declarată conștientă după ce a petrecut cinci săptămâni într-o comă indusă medical. Managementul artistei a anunțat vestea luni, confirmând că aceasta este tratată în unitatea de terapie intensivă a unui spital din Portugalia.
„Bonnie nu mai este în comă, dar rămâne în continuare grav bolnavă”, a declarat managementul pentru DPA. Medicii care o îngrijesc sunt încrezători că vedeta își va reveni, însă procesul va necesita timp.
Din păcate, managementul a anunțat că toate concertele programate pentru vara aceasta vor fi anulate sau, acolo unde este posibil, amânate pentru anul viitor. Sunt afectate toate spectacolele artistei până la sfârșitul lunii august.
Bonnie Tyler a suferit o intervenție chirurgicală intestinală la un spital din Faro, Portugalia, la sfârșitul lunii aprilie. Starea ei s-a deteriorat o săptămână mai târziu, ceea ce a dus la plasarea acesteia într-o comă indusă.
Artista galeză urma să înceapă un turneu european pe 22 mai, care includea concerte în Germania, Austria, Danemarca, iar finalul turneului era planificat în Țara Galilor în decembrie. Managementul a menționat că există încă speranțe ca spectacolele programate pentru finalul anului să se desfășoare conform programului.