Judecătoarea Geilan Ibraim continuă să ocupe funcția de vicepreședinte al Judecătoriei Medgidia
Judecătoarea Geilan Ibraim rămâne vicepreședinte al Judecătoriei Medgidia, conform deciziei luate astăzi, 25 iunie 2026, cu unanimitate, de către Consiliul Superior al Magistraturii (CSM). Propunerea de prelungire a delegării acesteia în funcția de conducere a fost analizată în cadrul ședinței Secției pentru Judecători a CSM.
Potrivit hotărârii CSM, delegarea judecătoarei Geilan Ibraim în funcția de vicepreședinte al instanței din Medgidia va fi prelungită începând cu data de 23 iulie 2026. Această nouă delegare va rămâne în vigoare până la ocuparea funcției prin numire, conform prevederilor legale, dar nu va depăși o perioadă de șase luni.
Conform Legii 190 din 2018, la articolul 7, activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, cu condiția de a se menține un echilibru între libertatea de exprimare și protecția datelor cu caracter personal. Informațiile prezentate sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Alte informații relevante
Un judecător din Constanța vrea să plece la Piatra Neamț! Detalii despre această situație și posibilele decizii vor fi anunțate în curând.