Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, recunoaște responsabilitatea într-un accident rutier
Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a declarat sâmbătă că a fost implicat recent într-un accident rutier în Bistrița, care s-a produs din vina sa. Ivan a fost întrebat despre incidentul petrecut joi seară în municipiul Bistrița.
„Eu am fost de vină pentru că n-am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și, efectiv, nu l-am văzut. Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de trei ani în mașină, am rămas doar cu câteva vânătăi și cu o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie. A fost, repet, vina mea pentru că n-am acordat prioritate acelui autobuz”, a spus Ivan.