Accident pe DN 39, în apropierea sensului giratoriu către Olimp
Un accident rutier a avut loc pe DN 39, în zona sensului giratoriu către Olimp. În urma coliziunii dintre două autoturisme, o persoană a fost rănită și se află în evaluare medicală la fața locului.
Traficul este parțial restricționat pe banda 2 a sensului de mers Olimp – Mangalia, iar valorile de trafic au început să crească. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că se estimează reluarea circulației în jurul orei 14:30.