Incident nefericit în parcarea unui centru comercial din Constanța: o doamnă a fost transportată la spital
O femeie a ajuns la spital în această după-amiază, 27 iunie 2026, în urma unui accident rutier produs în parcarea unui mall din Constanța. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța au informat că, în jurul orei 16:30, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier.
Conform primelor cercetări efectuate de către polițiști, impactul s-a produs între două autoturisme, conduse de o femeie în vârstă de 35 de ani și un bărbat în vârstă de 44 de ani. La fața locului a intervenit un echipaj medical, care a preluat femeia de 35 de ani și a transportat-o la spital pentru investigații suplimentare.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. În cauză a fost întocmit un dosar penal, iar cercetările continuă pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.